Dla mediów

 1. Informacje prasowe
 2. Historia firmy
 3. Do pobrania
 4. Biblioteka zdjęć
 5. Kontakt dla mediów
 6. Eksperci
 1. Marcin Świąć

  27.04.2020

  CPF Poland S.A.

  24.04.2020

  Spółka AVET

  23.07.2019

  CPF Poland

  19.04.2017

 2. SuperDrob jest jednym z czołowych producentów drobiu i dań gotowych w Polsce, z rocznymi przychodami około 1,8 mld zł. Ponad połowę produkcji firma kieruje na rynki zagraniczne – głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. W 2018 wprowadza Kurczaka Sielskiego dla krajowych klientów.

  Firma istnieje 26 lat, dziś Grupa Kapitałowa posiada kilka spółek zależnych, zatrudnia około 2500 osób. Właścicielem firmy jest rodzina Lipków i CP Foods z Tajlandii.

  W 2017 roku SuperDrob nawiązał współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods (CP Foods) z Tajlandii.

  Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Karczewie, Łodzi, Stoczku (nowoczesna wylęgarnia z 2016 roku) oraz w Łukowie (wytwórnia pasz). Firma kupiła zakład przetwórstwa i wylęgarnię drobiu w Lublinie (transakcja z Indykpol S.A.)

  SuperDrob aktywnie uczestniczy w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. W 2017 roku został wydany także pierwszy raport społeczny grupy kapitałowej, aktualnie pracujemy nad pierwszym zintegrowanym za lata 2018-2019.

  Nagrody i wyróżnienia dla firmy

  Polityka jakości i bezpieczeństwa

  Realizowane projekty

  Historia 

  2021 – na rynku są już dania FastGood od SuperDrob

  2019 – 1 października rozpoczynamy działalność w Łozienicy (Goleniów). To kolejny kupiony zakład. Przetwarzamy tu drób.

  2019 – Zapraszamy do Biura Obsługi Korporacyjnej w centrum Warszawy (ul. Zajęcza 2B, Powiśle).

  2018 – Rozwój firmy to także nowe inwestycje. Kupiliśmy od Indykpol S.A. zakład przetwórstwa i wylęgarnie drobiu w Lublinie.

  2017 – Rozpoczęliśmy współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods z Tajlandii. Dzięki temu możemy inwestować w nowe zakłady zlokalizowane na terenie Polski i aktywnie uczestniczyć w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. Powstaje spółka CPF Poland.

  2014 – Chcemy być bliżej Was, dlatego rozpoczęliśmy budowę sieci sklepów firmowych, aby produkty SuperDrob stały się jeszcze bardziej dostępne na co dzień.

  2013 – Nasz apetyt na sukces stale rośnie. Nowe cele wymagają także nowych inwestycji, dlatego otworzyliśmy zakład do produkcji Convenience Food w Łodzi, co pozwoliło nam zwiększyć produkcję, a przez to podwoić zatrudnienie.

  2012 – Ostatnie lata naszej działalności to jeszcze bardziej dynamiczny rozwój, który jest efektem wieloletniej pracy i konsekwentnego dążenia do celu. Nie spoczywamy jednak na laurach. Obraliśmy nowe kierunki działania i kolejne ambitne cele, co zaowocowało utworzeniem Grupy Kapitałowej, która umocniła naszą pozycję na rynku.

  2011 – Lubimy wyzwania i ambitne cele, dlatego podjęliśmy starania o wejście na rynek chiński, który jest ogromny i bardzo wymagający. Mimo to sprostaliśmy wysokim standardom produkcji i normom jakościowym i jako jedna z niewielu polskich firm, SuperDrob otrzymał akredytację władz chińskich na eksport naszych produktów na tamtejszy rynek. To był nasz kolejny, super sukces.

  2000 – Dzięki ciężkiej pracy i rzetelności już po 7 latach działalności udało nam się zbudować zaufanie klientów i kontrahentów, co pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i zakupić zakład produkcyjny w Łodzi.

  1993 – Nasza historia zaczęła się 22 lata temu kiedy mieszkający w Szwajcarii Henryk Lipka szukał sposobu na wsparcie przemian gospodarczych w rodzinnej Polsce. Pamiętał z dzieciństwa smak pieczonego, soczystego kurczaka, którego przygotowywała mu babcia. Sekretem tego smaku było najlepszej jakości polskie mięso oraz pieczołowicie dobrana przez babcię mieszanka przypraw pilnie przez nią strzeżona. Być może to właśnie stało się dla Henryka Lipki inspiracją do wykupienia Warszawskich Zakładów Drobiarskich i stworzenia marki SuperDrob, której nazwa od początku wskazywała kierunek rozwoju i nasze ambicje – od zawsze chcieliśmy być najlepsi. Po prostu super! Warto dodać, że babcia zdradziła Prezesowi Henrykowi sekret mieszanki przypraw a on do dziś osobiście dogląda tworzenia receptur nowych produktów.

  Kontakt dla dziennikarzy:

  E-mail: pr@superdrob.pl

  Telefon Kontaktowy: 796 447 173

 3. Kontakt dla dziennikarzy:

  E-mail: pr@superdrob.pl

  • Biuro korporacyjne: +48 796 447 173
  • Oferty reklamowe prosimy kierować na adres: marketing@superdrob.pl
  • Zapytania społeczności i CSR na adres: csr@superdrob.pl

   

   

  W skrócie o SuperDrob:

  SuperDrob S.A. jest firmą spożywczą opartą na przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych (convenience food). Ponad połowę produktów eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 27 lat, zatrudnia blisko 2500 osób. Obrót Grupy Kapitałowej w 2019 roku to około 1,8 mld zł.

  Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

  Od 2018 dostarcza na polskie stoły Kurczaka Sielskiego.

  Główne zakłady firmy przetwórstwa znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi, Lublinie oraz Goleniowie. Dodatkowo posiada 2 wylęgarnie drobiu (Stoczek;  Turka) i wytwórnię pasz w Łukowie.

   

   

  KLIENCI

  SuperDrob współpracuje z największymi sieciami handlowymi. W Polsce: LIDL, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka. W Europie: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI.

  Eksport: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Republika Czeska, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa. Mołdawia, Ukraina oraz Hongkong i Japonia.

  CERTYFIKATY JAKOŚCI

  Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: system kontroli żywności HACCP, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food oraz program audytowy –  Genesis Standards. To gwarancja bezpieczeństwa hodowli i przetwórstwa drobiu. SuperDrob jest członkiem KRD ID (Krajowej Rady Drobiarstwa).


  SPECJALIZACJA

  SuperDrob specjalizuje się w uboju i przetwórstwie mięsa z kurczaka. Oferuje świeże i mrożone produkty pakowane na wiele różnych sposobów. Sprzedaje produkty pod zarejestrowanymi znakami towarowymi lub markami własnymi największych sieci handlowych na rynku krajowym i europejskim. Oferuje także szereg smacznych produktów mięsnych z drobiu.

   

  CSR, czyli firma odpowiedzialna społecznie

  SuperDrob to firma odpowiedzialna społecznie. Realizuje swój program CSR w lokalnych społecznościach. Szczególnie w miejscowościach w których posiada zakłady – w Karczewie, Lublinie, Łodzi, Łukowie i Stoczku. Działania społeczne opisane w jednym z pierwszych raportów CSR w branży drobiarskiej –  są istotną częścią misji rodziny Lipków. Dotyczą pracowników, młodzieży, partnerów biznesowych i najbliższego otoczenia. W 2017 roku powstała także Fundacja SuperDrob USKRZYDLAMY.

   

   

  Grupa Kapitałowa online:

  www.superdrob.pl (strona korporacyjna)

  www.kurczaksielski.pl (strona o Kurczaku Sielskim)

  www.o-kurczaki.pl (serwis edukacyjny)

  www.raport-csr.pl (raport społeczny)

  @GrupaSuperDrob (Twitter)

  serwis LinkedIn 

  SuperDrobNews (YouTube)

  SuperDrob – Kurczak Sielski  (YouTube)

 4. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie dzielimy się wiedzą i praktyką z branży rolno-spożywczej, a szczególnie informacjami o drobiu i branży rolno-spożywczej.

  Zakres tematów:

  • tendencje na rynku drobiarskim,
  • polski i europejski rynek drobiarski,
  • eksport,
  • rynki europejskie,
  • dania gotowe,
  • zdrowy tryb życia,
  • eksport i handel w Azji,
  • prognozy cenowe na rynku drobiu w Polsce,
  • Unia Celna,
  • rynek żywca.

  Kontakt: tel. 796 447 173

  Obserwuj nas w Linkedin: www.linkedin.com/company/superdrob-s-a-

  oraz na Twitterze: twitter.com/GrupaSuperDrob